Wednesday, April 25, 2012

Tomasz Dąbrowski i Tyshawn Sorey 30 kwietnia o 18.00 w Katofonii!!!


30 kwietnia 2012 roku usłyszymy na festiwalo JazzArt w Katowicach projekt Tomasza Dąbrowskiego, który do współpracy zaprosił genialnego amerykańskiego kompozytora i multiinstrumentalistę - Tyshawn'a Sorey'a. Trąbka, Balkan-horn i perkusja, to instrumenty których używają Dąbrowski i Sorey do tworzenia muzyki opartej na rozbudowanych formalnie, przemyślanych kompozycjach, połączonych z otwartą improwizacją.

Tyshawn Sorey jest aktywnym muzykiem, kompozytorem i nauczycielem. Perkusista, puzonista i pianista. Koncertuje na całym świecie z własnymi projektami, jak też muzykami najżyszego lotu: Steve Colemanem, John Zorn, Vijay Iyer, Wadada Leo Smith, Dave Douglas i Tim Berne. Jego dorobek kompozytorski, to ponad 160 utworów, od kompozycji na zespoły jazzowe do dużych form na orkiestrę. 

Tomasz Dąbrowski, trębacz i kompozytor. Gra na trąbce i na instrumencie nazwanym przez niego ‘Balkan-Horn ‘. Jego mocne, charakterystyczne i rozpoznawalne brzmienie inspirowane jest folkiem wschodnioeuropejskim, awangardą Berlińską i współczesną sceną muzyki improwizowanej. Obecnie mieszka w Danii, gdzie studiuje na wydziale kompozycji i realizuje autorskie projekty. W styczniu 2012 wyjechał do Nowego Jorku, gdzie w przeciągu zaledwie dwóch tygodni, nagrał trzy płyty. Dwie autorskie - duet z Tyshawn Sorey'em właśnie, oraz trio z Kris Davis i Andrew Drury. Trzecia płyta na zaproszenie duńskiego basity - Kenneth Knudsena, została zarejestrowana z udziałem m.in Jaleel'a Shaw, Johnathan'a Blake'a - obaj byli nominowani do nagrody Grammy. 

TOMASZ DĄBROWSKI & TYSHAWN SOREY - "STEPS"


TOMASZ DĄBROWSKI & TYSHAWN SOREY
30 kwietnie - Katowice, KATOWICE JAZZART - KATOFONIA, 18.00 [http://www.jazzartfestival.eu/]

(Edytor)

No comments:

Post a Comment